Paylaş
Kobane’ye savunmak günün gerektirdiği devrimci bir sorumluluk, bu sorumluluk başta Kürt Halkı olmak üzere halkların kurtuluşu için bir zorunluluktur.

Devrimci Proleter Gençlik, SGDF'ye yönelik Suruç'ta gerçekleştirilen katliam sonucu, yazı kurulu üyelerinin şehit düştüğü Özgür Gençlik dergisinin özel sayısına dayanışma mesajı gönderdi. Gençlik örgütleriyle kolektif bir biçimde çıkartılan Özgür Gençlik dergisi özel sayısında yayınlanan DPG'nin dayanışma mesajını yayınlıyoruz:

 

 

Bedel ödedik, bedel ödeteceğiz!

 

SGDF üyeleri ‘’Beraber savunduk, beraber inşa edeceğiz’’ kampanyaları kapsamında Suruç’a ulaştıklarında yaptıkları basın açıklaması sırasında bombalı bir saldırıya uğradılar. Bu alçak saldırı sonucunda otuz iki devrimci katledildi. Onların anısını uğrunda ölümsüzleştikleri kavgayı büyüterek yaşatacağız!

 

Kobane’ye savunmak günün gerektirdiği devrimci bir sorumluluk, bu sorumluluk başta Kürt Halkı olmak üzere halkların kurtuluşu için bir zorunluluktur.Kobane’nin savunulması, emperyalistlerin ve bölgesel işbirlikçilerinin Ortadoğu üzerindeki planlarını alt üst etmek ve dinci gerici çetelerin orda yarattığı vahşete sessiz kalmamak insanlığın kurtuluşu için savaşan bizler için bir görevdir.

 

Kobane’nin savunulması nasıl ki devrimci bir sorumluluk ise Kobane’nin yeniden inşası da devrimci bir sorumluluk ve görevdir.Bedel ödenerek savunulan bir şehir yine bedel ödenerek inşa ediliyor.Kobane’de savaşırken ölümsüzleşen yüzlerce YPG savaşçısı gibi, ‘’Beraber savunduk, beraber inşa edeceğiz!’’ diyerek Kobane’nin yeniden inşası için Suruç’a giden ve ölümsüzleşen otuz iki devrimci de günün üzerlerine yüklediği devrimci görevi yerine getirirken ölümsüzleşti.

 

Devlet, dinci gerici çeteleri aracılığıyla gerçekleştirdiği bombalı saldırıyı bahane ederek savaş çığırtkanlığını yükseltiyor. Emperyalistler ve onların işbirlikçileri Ortadoğu halklarına saldırılarını artırmaya devam ediyorlar. Çıkarları için halkları bir birine kırdırma Ortadoğu’yu iyice kan gölüne çevirmek istiyorlar.

 

Ömrünü tamamlamış bu barbarlık can çekişirken elinden gelen her türlü alçaklığı yapmaktadır. İşçilere, emekçilere, halklara, ölüm kusmaktadır. Bizden henüz gerektiği gibi bir karşılık alamsalar da, biz ona hak ettiğini vermekle sorumluyuz. Bu barbarlık düzenini tarihin çöplüğüne göndererek hak ettiğini vereceğiz! Bu devrimci proletaryanın tarihsel sorumluğudur. Ve bu sorumluluk ne olursa olsun yerine getirilecektir.

 

Katil devlet hesap verecek!

 

Ya barbarlık ya sosyalizm!

 

Devrimci Proleter Gençlik