Paylaş
Sende ölüm kusan bu kirli elleri tutma, bu sese kulak ver, kirli savaşa ‘’hayır’’ de! #AskereGitme

Bir halk tüm dünyanın gözü önünde katlediliyor, bir bir öldürülüyoruz.

 

Yaşamımız ölüm çemberiyle kuşatılıyor. Her ağızlarını açtıklarında birileri daha gidiyor aramızdan. Artık kimse ayrılmasın yanıbaşımızdan diye ağzını açma sırası bizde!

 

Yıllarca; kimliğinin, insan yerine konulabilmenin ve özgürlüğünün peşinde olan bir halka kurşun sıktınız, yetmedi bomba yağdırdınız. Kana susayan bir açgözlülükle çoluk çocuk demeden katlettiniz. Tüm iğrençliğinizi bir halkın sokaklarına, yaşamına kustunuz.

 

Ortadoğu’ya göz dikmiş açgözlü çakalların maşası olmaktan hiçbir zaman vazgeçmediniz. Gerici çetelerin yarattığı vahşeti tırlarla silah taşıyarak körüklediniz. Şimdi de asker göndermeye niyetlendiniz. Vahşet kusan silahlar, hiç susmasın diye kendi yarattığınız çürümüş hukukunuzu bile çiğnediniz.

 

Bu kirli savaş tırmansın diye yoksul gençleri sürdünüz ipin ucuna. ‘’Şehit edebiyatı’’ yapmaktan vazgeçmediğiniz gibi kendi oğullarınızı da askere göndermemekten bir türlü vazgeçmediniz. Kendi oğullarınıza, yatak odalarına para istifletebilmek için yoksul çocuklarını öldürdünüz bir bir.

 

Biz öldürmeye, ölüme sürmeye zorladığınız gençleriz. Bizler, saltanat peşinde koşan bir ‘’haraminin’’ hayalleri uğrunda bir halkı katletmeyeceğiz. Sizin bu kirli savaşınızın ve kanlı tarihinizin bir parçası olmayacağız.

 

Sende ölüm kusan bu kirli elleri tutma, bu sese kulak ver, kirli savaşa’hayır’’ de!  #AskereGitme