Paylaş
ODTÜ'de, Aziz Güler'in cenazesinin ailesine verilmesi için yapılan yürüyüşe polis saldırdı.

Rojava’da ölümsüzleşen Aziz Güler’in cenazesinin ailesine verilmesi için ODTÜ öğrencilerinin üniversite kampüsünden ‘saray’a doğru başlattıkları yürüyüşe polis saldırdı.

 

Hazırlık Binası önünde toplanan ODTÜ öğrencilerinin, “Aziz Güler’in cenazesinin Türkiye sınırından geçirilmesini keyfi bir biçimde Saray engelliyor. Bu nedenle buradan (Kaç)Ak Saray’a yürüyeceğiz” diyerek başlattıkları yürüyüşü, polis A1 kapısında engelledi. Polis ile ODTÜ’lüler arasında yapılan görüşmeye rağmen polisin engellemekteki ısrarına karşı gelen üniversite öğrencilerine polis, gaz bombaları ve plastik mermiler ile saldırdı.

 

Saldırıya karşı havai fişekle direnişe geçen üniversite öğrencileri, yoğun gaza rağmen okul içindeki direnişlerini  “Gençlik ‘Aziz’ olup Saray’a ve AKP’ye karşı yürüyor”, “Aziz Güler’in cenazesini verin” sloganlarıyla sürdürmeye devam ettiler.

 

FKF’nin twitter hesabından yapılan açıklamaya göre; FKF üyesi bir öğrencinin plastik mermiyle gözünden vurulduğu, sağlık durumunun iyi olduğu ve Ankara Göz Hastanesi’ne götürüldüğü açıkladı.